ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Amasya İl Göç İdaresi Müdürlüğü koordinesinde İlimizde bulunan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı liselerde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilere yönelik olarak tarihimizi ve kültürümüzü tanıtmak amacıyla “18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü” kapsamında 12.12.2015 tarihinde “Amasya Müzeleri Gezi Programı” düzenlendi.

Amasya İl Göç İdaresi Müdürlüğü koordinesinde İlimizde bulunan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı liselerde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilere yönelik olarak tarihimizi ve kültürümüzü tanıtmak amacıyla “18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü” kapsamında 12.12.2015 tarihinde “Amasya Müzeleri Gezi Programı” düzenlendi. Etkinliğe, 47 yabancı uyruklu öğrenci ve Amasya İl Göç İdaresi Müdürlüğünden İl Müdürü Bülent SADAL, tercüman ve Müdürlük personeli, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ise Rehber Öğretmenler refakatçi olarak katıldı. Program kapsamında; Sabuncuoğlu Şerefettin Tıp Müzesi, Ormancılık Müzesi, Şehzadeler Müzesi, Minyatür Amasya Müzesi ve Amasya Arkeoloji Müzesi gezildi.
“Amasya Müzeleri Gezi Programı” 12.12.2015 Cumartesi günü sabah saat 08.30’ da başladı. Geziye katılanlar Sabuncuoğlu Şerefettin Tıp Müzesi önünde toplandı, yabancı uyruklu öğrencilerle kahvaltı yapıldı. Ormancılık Müzesi ve Şehzadeler Müzesi gezildikten sonra bir restoranda öğle yemeği yenildi. Daha sonra sırasıyla Minyatür Amasya Müzesi ve Amasya Arkeoloji Müzesi gezildi. Turizm rehberi ve arapça tercüman eşliğinde ülkemizin tarihi ve kültürü İlimizde ikamet etmekte olan yabancı uyruklu öğrencilere tanıtıldı. Yabancı uyruklu öğrenciler tarafından gezi programının eğlenceli ve faydalı bir program olduğu hususunda görüş belirtildi. Gezi sonunda ise İl Göç İdaresi Müdürlüğü personeli tarafından programa katılan öğrenci ve öğretmenlerin tümüne teşekkür edilerek hediyeleri verildi.
Kayıt: 4.1.2016
Güncelleme:4.1.2016
Paylaş


WS05